fbpx

Öğrenci Özel

Sınav Kaygısı-Heyecanı-Korkusu, Ders Çalışma İsteksizliği, Başarı Takıntısı, Okuldan veya Sınavdan Kaçma, Öğretmen-Hocalarla Yaşanan Sorunlar, Ebeveyn ve Okul Arkadaşlarıyla Yaşanan Sorunlar, Dikkatsizlik ve Odaklanma Sorunları, Disiplinsiz Ders Çalışma, Dersi Anlamama vb. sorunlarıyla ilgili yaptığımız çalışmalar için lütfen aşağıdaki yazıyı okuyunuz.


Hangi konuda, hangi yaş grubunda olursa olsun, çalıştığımız her öğrenciye ve sınav sorunları yaşayan kişilere, Sınav Kaygısı-Fobisi-Heyecanı, Ders Çalışma Direnci, Odaklanma, Güçlü Hafıza subliminal telkinleri, isme özel ve ücretsiz olarak hediye edilmektedir. Ayrıca bu konularla ilgili yaptığımız tüm çalışmalarımız indirimli özel fiyata tabidir. Öğrenci özel çalışması sadece öğrencilikle ilgili sorunlar ve sınav ile ilgili konularla sınırlıdır. Diğer sorunlar “bireysel-özel” seansa tabiidir. 


NOT:Öğrencilerle ilgili yaptığımız çalışmalarla ilgili amacımız, sadece sınavlarda yüksek not alan öğrenci değildir. Yaptığımız çalışmalar sonucunda bu zaten kendiliğinden gerçekleşecek bir sonuçtur. Bizim asıl amacımız, kendine güvenen, sorumluluklarının bilincinde hareket eden, programlı ve severek ders çalışan, dersi derste dinleyerek öğrenen, soru soran, aktif, öğrendiklerini uygulamaya çalışan, anne-baba-öğretmen ve arkadaşlarıyla saygı ve sevgi ilişkileri kuran, ülkesine-milli ve manevi değerlerine bağlı ve saygılı birey olan bir öğrenci olmasıdır. Sınavdan hangi notu alırsa alsın, böyle bir öğrenci zaten başarılıdır, hayatından sorumlu,  mutlu, huzurlu ve geleceğine güvenen bir öğrencidir.Öğrenci Özel Çalışmalarımız:

Çalışmalarımız içinde öğrencilere özel bir yer ayırdık. Eğitim hayatları içinde adeta sınavdan sınava koşan öğrencilerimiz, yoğun ders çalışma ve test çözme temposunda, oldukça yorulmakta ve çoğu zaman aşırı stres altında sınavlara girmektedir. Bu da başarı yerine başarısızlık ve mutsuzluk getirmektedir. Bu, hem kendilerini hem de ailelerini tedirgin etmektedir.

Çoğu öğrencimiz, günümüzde birçok sorun yaşamaktadır. Ders çalışmayı istemeden ders çalışmakta, okula gitmek istememekte, ders dinlemede odaklanma problemi yaşamakta, sınavlarda aşırı kaygı ve heyecan nedeniyle başarısız olmaktadır. Dahası bütün bunlara bir de aile faktörü eklenen öğrencilerimizin aile ile ilişkiler bozulmakta ve bu da öğrencilerimizin içsel sorunlar yaşamalarına neden olmaktadır.

 

Bugün birçok öğrenci sınava girememekte ve sınavdan kaçmaktadır. Sınavda yaşadığı gerginlik nedeniyle doğru bildiği soruları bile cevaplayamamaktadır.

Sınav Kaygısı-Sınav Fobisi dediğimiz bu durum aslında, altında yatan nedenlerle birlikte incelendiğinde, anne-baba ile olan ilişkilerde sorun, ders çalışma ile ilgili isteksizlik, okulda yaşanan öğretmen ve arkadaş sorunları, öğrencinin kendi yaşadığı içsel problemler ve daha birçok etken ortaya çıkmaktadır.

Ayrıca; sadece küçük yaştaki ve orta yaşlardaki öğrenciler değil, günümüzde Sınav Fobisi-Kaygısı yaşayan öğretmenlerimiz, akademisyenlerimiz ve yetişkin bireyler de bulunmaktadır.

Sınav Kaygısı-Fobisi İle İlgili Çalışmalarımız

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Sınav Kaygısı-Fobisi yaşayan kişiler, aslında incelendiğinde altta yatan çok farklı nedenler bulunur. Detaylı bir incelemede, Sınav Kaygısı-Fobisinin aslında bir neden değil bir sonuç olduğu görülür. Yani aslında kişinin yaşadığı sorunlar sınava girdiğinde Kaygı-Heyecan-Korku olarak ortaya çıkar. Bu duygular sınava yansır.

Örneğin bize gelen birçok öğrencimiz çok başarılı, zeki ve çalışkan kişilerdir. Tek problemleri Sınavda Yaşadıkları Aşırı Heyecan ve Korkudur. Yaşadıkları bu kaygı aslında çok kolay geçebilecek bir sınavı adeta zehir etmektedir. Ya da sınava girmeden oradan uzaklaşan kişiler de çoktur. Bu nedenle Sınav Kaygısı-Sınav Paniği dediğimiz bu durum, günümüzde en çok yaşanan eğitim problemlerindendir.

Sınavda Kaygı ve Aşırı Korku-Heyecan duyguları yaşayan kişiler aslında sadece sınavda değil, hayatta başka birçok yer ve zamanda bu duyguları yaşamaktadır. Ancak çoğu zaman farkında değillerdir. Bu kişiler genel olarak incelendiğinde kontrolcü kişilerdir. Gelecek endişesi yaşayan, daha çok mükemmeliyetçi ve hata yapmaktan korkan kişilik özellikleri taşırlar. Dolayısıyla, bize gelen öğrenci, ister sınav kaygısı-korkusu nedeniyle, ister ders çalışmama isteğiyle, ister odaklanma problemiyle ya da ister başarısızlık şikayetleriyle gelsin bizim çalışmamız onun hayatı, kişilik özellikleri, duygu-düşünce ve inançları ve anne-baba ilişkileri gibi daha birçok faktörle inceleriz.

Yaptığımız çalışmalar; öğrencilerimizin ders çalışma, sınav, başarı sorunları,öğretmen ve arkadaşlarla ilgili yaşanan sorunlar, anne-baba ilişkilerine ilişkin “BÜTÜN” bir çalışmayı içerir. Detaylı bir şekilde incelediğimiz öğrenciler, uyguladığımız çalışmalarla, onlara öğrettiğimiz birçok tekniklerle, sadece eğitim hayatları boyunca ve sınavlarda başarılı olmakla kalmayıp, bütün hayatları boyunca, geleceklerini hedefleyen, programlayan, sorumlu, mutlu ve başarılı bireyler olmak yolunda ilerlemektedir. 

Biz sınav kaygısı ile çalışırken altta yatan nedenlerle çalıştığımız ve direkt sınav heyecanı odaklı çalışmadığımız için sonuçlar daima pozitiftir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin her zaman, her konuda yanında olmaktayız ve onların, kendilerine güvenen, içsel dünyaları zengin, aktif ve başarılı bir yetişkin olmalarını amaçlamaktayız. 


Eğer öğrenci iseniz ve eğitim hayatınızda sorunlar yaşıyorsanız, Anne-Baba iseniz ve çocuğunuzun eğitimle ilgili sorunları varsa ya da siz öyle olduğunu düşünüyorsanız ve eğitimci ya da yetişkin biri olarak sınav sorunları yaşıyorsanız, lütfen çekinmeden bizi arayınız. Her türlü sorununuzda daima yanınızdayız.


Merak Ettikleriniz-Detaylı Bilgi-Ücretler ve Diğer Tüm Sularınız İçin 0546 440 90 84 Nolu Telefondan Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.


 

  Canlı Destek
1
Close chat
Merhaba! Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Hemen "Sohbete Başla" butonuna tıklayarak bizler ile anlık iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek