fbpx

Doğum Haritası Analizi

KONYA’DA DOĞUM HARİTASI 

Doğum Haritası, Detaylı Yorum ve Analizi Şimdi Konya Akademi’de

Konya Akademi’de biz danışanlarımızı her yönden inceleyip sorunlarını anlamaya ve çözümlerini o düzeyde üretmeye çalışmaktayız. Bugün birçok çalışma gösteriyor ki, astrolojik olarak da herkes belirli bir astrolojik düğüme göre dünyaya gelmiştir ve bu kişiyi etkilemektedir. Doğduğu gün, saat, ay ve yıl kişinin yaşamını etkilemektedir. 

Gazetelerde veya internette yayınlanan günlük burç yorumu gibi yazılar tamamen eğlence amaçlıdır. Astroloji ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu nedenle astroloji ile gazete eğelencelikleri karıştırılmaktadır. Tarihte birçok filozof astroloji ile ilgilenmiştir. Hatta Mevlana’nın da ilgilendiği ancak daha sonra bıraktığı söylenmektedir. Hatta dini olarak da bazı hesaplamalar yapılarak kişilerin karakteristik özellikleri çıkarılmaya çalışılmaktadır.

Astroloji ayrıca youtube, facebook ya da diğer internet sitelerinde yayınlanan aylık, yıllık burç yorumları da değildir. Onlar da gerçeklik payları barındırıyor olsa da çoğu magazin içeriklidir.

Kişinin detaylı bir astrolojik haritası çıkarılmadan onun hakkında astrolojik kehanetlerde ve yorumlarda bulunulamaz. Bu nedenle Astroloji ilmi çok geniş bir alandır.

Doğum haritası dediğimiz kavram ise, kişinin tüm doğumu ve yaşamına ilişkin bilgi ve bileşimlerinin astrolojik düzlemde haritalandırılması yani hesaplanarak grafiğe dökülmesidir.

Bu haritada kişinin astrolojik özellikleri ortaya çıkmakta ve uzmanımız tarafından da yorumlanmaktadır.

Peki Doğum Haritası Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Doğum haritası, gökyüzünün doğumunuz esnasındaki haritasıdır. Genellikle yer merkezli, jeosentrik yapıda, doğum yerinizden gözlemlenebilen gezegensel konumlanmaları gösterecek şekilde çizilir. Batı astrolojisinde, gökyüzünün bu resmi bir çember üzerine çizilir. Haritanın üzerine çizildiği 360 derecelik daire, insanı temsil eder.

 

Zihninizde daireyi ikiye bölen bir çizgi canlandırın. Bu çizgi, ufku temsil eder. Gezegenler, Güneş ve Ay, dairenin çevresine gökyüzündeki gerçek konumları ile ilişki olarak çizilirler. Çizginin üzerindeki bu semboller, doğduğunuz anda ufkun üzerindeydiler. Çizginin alt kısmına çizilen semboller ise doğumunuz sırasında ufkun aşağısında kalan gezegenleri temsil eder.

Peki, doğum haritasının yapısında neler vardır?

 Öncelikle her şey sembolik yollarla çizilmiştir. Astroloji, sembolik bir dildir ve bu semboller, zengin hikayeler anlatırlar. Haritada gösterilenler, gezegen konumlarının tasviridir aslında; her bir gezegen için, Güneş, Ay ve diğer önemli gök cisimleri için farklı semboller kullanılır. Gezegensel konumlar, sahip oldukları Zodyak açıları ile ölçülürler; dolayısıyla zodyaktaki 12 burcun her biri için de farklı semboller mevcuttur.

Doğum haritasında bir başka ayrım daha bulunur. Dairenin kendisi Ev adı verilen 12 parçaya bölünmüştür; Birinci Ev, haritanın sol tarafında, ufuk çizgisinin hemen altında bulunur. Her evin kendine özgü anlamı vardır.

Zodyaktaki 12 burç, her bir evin ayırıcı çizgisi üzerine yerleşmiştir. Ufkun solunda kalan burç, yükselen burçtur. Yükselen her iki saat bir değişir. Bu denli kısa bir süre farklı önemli derecede değişime sebep olduğundan, doğum saatinin doğruluğu, doğum haritası çıkarmada kritik başlangıç noktasıdır. 

Haritada Güneşin, Ayın ve gezegenlerin sembolleri yer alır ve kimi zaman ay düğümleri, asteroitler ve başka faktörler de haritaya eklenir. Bir haritadaki bazı evlerin boş oldukları dikkatinizi çekebilir. Endişelenmeye gerek yoktur. Tüm evler, gezegensel etki ile ilişkilidir; gezegen içerip içermedikleri önemli değildir.

Haritada görülen tüm semboller, bir tür kozmik stenografidir. Astroloji, hayatı tanımlayan bir dil olduğundan, bu semboller bahsi geçen dilin temel parçalarıdır. Aslında astrolojik haritalar, yalnızca bir kişinin doğumu değil, bir ulusun oluşumu, bir işin başlangıcı ya da evlilik gibi önemli olaylar temel alınarak da çizilebilir. Bu şekilde düşünüldüğünde astroloji, bir kişinin potansiyelini, bir ulusun etkisini ya da bir olayın önemini anlatan sembollerin baş döndürücü birleşimi haline gelir.

Astroloji, ipuçları sağlar. Fark yaratan, bu ipuçlarının nasıl kullanılabileceklerini anlamaktır..

Çalışmayı Kim Yapıyor-Pahalı mı-Ücreti Ne Kadar?

Çalışmayı Astrolog, Reiki Master, Access Bars Uzman Uygulayıcısı  Rahile Aktürk Yapmaktadır.

Rahile Aktürk Kimdir? Burayı Tıklayınız

Hayatınız boyunca sadece bir kereliğine, tamamen size özel olarak yapılacak bu çalışma oldukça düşük ücretlidir ve bizden başka çalışmalar alan danışanlarımıza özel ayrıca fiyatlandırılmaktadır.

Tüm merak ettikleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bilgi / İletişim: 0546 440 90 84

 

 

  Canlı Destek
1
Close chat
Merhaba! Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Hemen "Sohbete Başla" butonuna tıklayarak bizler ile anlık iletişime geçebilirsiniz.

Canlı Destek